Qui som

ALIGOTS neix el 8 de juliol de 1998 a la Universitat de Girona amb la voluntat de poder realitzar esports federats, relacionar la Universitat amb la societat gironina i donar a conèixer les curses d’orientació a la província de Girona. Des del 2001 és una entitat independent de la universitat i, actualment, les activitats principals del club són la participació en curses i la formació en l’esport d’orientació. Participem en curses de: O-Peu, Rogaining, BTT-O i Raids, de Copa Catalana, Campionats de Catalunya, Lligues Espanyoles, Competicions internacionals i populars.

ALIGOTS som més de 260 socis de totes les edats, amb diferents nivells esportius i de compromís respecte al club.

En tot cas…

Junta directiva i comissió permanent:

Distribució responsabilitats – persones implicades:

  • Tecnificació: Narcís Pou (responsable), Lluís Bedós i Amadeu Breva (tecnificacio@aligots.cat)
  • Rogaine: Marta Planas
  • Raids: Anna Frigola
  • Equip Escoleta-O: Sergi Oliveras, Marc Amat, Laia Sardà, i Amadeu Breva (escoleta@aligots.cat)
  • Equip Falcons: Roger Fonseca (coordinador) i Eloi Martí (falcons@aligots.cat)
  • Material i control de magatzem: Roser Font i Begonya Fernández
  • Equipament: Xavier Torras i Marc Trèmols (equipament@aligots.cat)
  • Sortides organitzades “Afers exteriors”: Joan Sánchez i Anna Bruns
  • Equip Sportident: Marc Vila, Marc Sala, Mònica Samaranch, Josep Vila, Anna Frigola i Ester Raset (sportident@aligots.cat)
  • Cartografia: Marcos Fernández (cartografia@aligots.cat)
  • Premsa i difusió: Josep M. Santiago (premsa@aligots.cat)
  • Gestió web: Rose Kowalski, Alba Pagerols i Eva Gumà
  • Xarxes socials (WhatsApp, Facebook, Instagram, Twiter): Marc Amat, Narcís Pou, Eloi Martí, Josep M. Santiago
  • Entrenaments tècnics LEGO: Alexandra Svarcova (lego@aligots.cat)
  • Entrenaments físics FÍSIC-O: Raquel Font (fisic@aligots.cat)

ALIGOTS Club Esportiu de Curses d’Orientació està afiliat a:

      

 

ALIGOTS Club Esportiu de Curses d’Orientació té convenis amb: