Qui som

ALIGOTS neix el 8 de juliol de 1998 a la Universitat de Girona amb la voluntat de poder realitzar esports federats, relacionar la Universitat amb la societat gironina i donar a conèixer les curses d’orientació a la província de Girona. Des del 2001 és una entitat independent de la universitat i, actualment, les activitats principals del club són la participació en curses i la formació en l’esport d’orientació. Participem en curses de: O-Peu, Rogaining, BTT-O i Raids, de Copa Catalana, Campionats de Catalunya, Lligues Espanyoles, Competicions internacionals i populars.

ALIGOTS som més de 360 socis de totes les edats, amb diferents nivells esportius i de compromís respecte al club.

En tot cas…

Junta directiva i comissió permanent:

Distribució responsabilitats – persones implicades:

  • Tecnificació: Narcís Pou (responsable) i Raquel Font (tecnificacio@aligots.cat)
  • Rogaining: Marta Planas
  • Equip Escoleta-O: Equip Escoleta-O: Marta Bruns (responsable), Edgar Rufo, Paula Padilla, Albert Ciurana, Elisenda Franch, Jordi Camps, Clara Finazzi, Maribel Llamas, Cristina Valiente i Amadeu Breva
  • Equip Falcons: Joana Martí (responsable) falcons@aligots.cat, Andreu Aliu i Xavi Clotas
  • Formacions externes: Marta Bruns (formacions@aligots.cat)
  • Material i control de magatzem: Raquel Font
  • Avituallament de curses: Joan Canet
  • Equipament: Cristina Valiente (equipament@aligots.cat)
  • Equip Sportident: Marc Sala (responsable) (sportident@aligots.cat), Mònica Samaranch, Josep Vila, Àngel Pi, Anna Torrent, Paula Padilla, Roger Fonseca, Eloi Martí i Nicolau Sunyer
  • Cartografia: Jordi Riuró (responsable) (cartografia@aligots.cat) i Marcos Fernández (suport tècnic)
  • Entrenaments físics dimarts: Raquel Font (fisic@aligots.cat)
  • Entrenaments físics-tècnics dijous: Marta Bruns (lego@aligots.cat)
  • Comunicació:
    • Coordinació: Josep M. Puig, comunicacio@aligots.cat
    • Enllaç amb la junta: Clara Finazzi
    • Premsa i difusió: Josep M. Santiago, premsa@aligots.cat
    • Gestió web: Eva Gumà i Andreu Aliu
    • Vídeo: Àngel Rufí
    • Xarxes socials: Josep M. Puig i Marta Bruns
    • Fotografia: Paula Padilla

ALIGOTS Club Esportiu de Curses d’Orientació està afiliat a:

      

 

ALIGOTS Club Esportiu de Curses d’Orientació té convenis amb: