Palmarès 2019

Competició Europea/Internacional

Jukola Campionat Internacional d’equips de relleus, Finlàndia
  • MARTA BRUNS– Selecció Catalana Femenina
  • ELOI MARTÍ – Selecció Catalana Masculina
  • SERGI OLIVERAS – Selecció Catalana Masculina
Campionat del món de rogaine a Catalunya
  • SERGI OLIVERAS I MIREIA VIA- 1rs classificats SUB-23

Competició Estatal

Lliga Iberogaine
  • ALBERT HERRERO – 1a posició
  • RAQUEL FONT I MARTA PLANAS – 2a posició
Campionats Estatals
  • ALBERT HERRERO – Campió Absolut Estatal Iberogaine
  • RAQUEL FONT – Campiona Absoluta Estatal Iberogaine amb MARTA. PLANAS
  • MARTA PLANAS – Campiona Absoluta Estatal Iberogaine amb RAQUEL FONT
  • ELOI MARTÍ – 2n als CEO als relleus amb l’equip sénior masculí
  • MARTA BRUNS – 2na als CEO amb l’equip sénior femení
  • SERGI OLIVERAS – 1r a la mitja distància als CEO en categoria H-20 3r als relleus als CEO amb l’equip català júnior masculí
  • LAURA BAUS – 4rta a la mitja distància als CEO en categoria D-20 4rta als relleus als CEO amb l’equip català júnior femení 2a a l’sprint als CEO a la categoria D-20
  • JOANA MARTÍ – 4rta als relleus als CEO amb l’equip català júnior femení.
  • NARCÍS POU – 3r als CEO amb l’equip veterans de relleus mixtes 2n als CEO als relleus amb l’equip veterans
  • MARTÍ POU – 4rt als CEO amb l’equip infantil de relleus mixtes
  • JAN AMAT – 1r a la mitja distància als CEO en categoria H-12
  • CESC AMAT – 2n a la mitja distància als CEO en categoria U-101r a l’sprint als CEO en categoria U-10
Campionats Estatals Escolars
  • JAN AMAT – selecció catalana (4rt mitja distància i 3rs relleus mixtes)
  • MARTÍ POU – selecció catalana (2n relleus mixtes)
  • ERNEST POU – selecció catalana (3rs relleus mixtes)
  • GUINEDELL FAJA – selecció catalana
  • PAULA PADILLA – selecció catalana

Competició nacional

Copa Catalana de rogaine

Absolut homes

1. ALBERT HERRERO
2. ALBERT ROCA
4. FRANCESC FERRER (2n veterans)
8. GUILLERMO GARCIA DE MARINA
10. XEVI GARCIA (4rt veterans)
16. JOAN SANCHEZ (3r superveterans)
18. JORDI CAMPS (10é veterans)

Absolut dones

2. LAURA BAUS
2. CLAUDIA BAUS
3. RAQUEL FONT (1a veteranes)
3. MARTA PLANAS (1a veteranes)
15. CRISTINA GELABERTÓ (5a veteranes)
15. MÒNICA SAMARANCH (5a veteranes)

Absolut mixte

3. SERGI OLIVERAS
3. MIREIA VIA
17. LOURDES GELADA
17. J.M. SANTIAGO
19. IGNASI PÉREZ (11ns veterans mixtes)
19. CRISTINA VALIENTE (11ns veterans mixtes)

Copa catalana MTB-O

D12 1. MARIA GUMÀ
D16 1. JULIA BONILLA
D el·lit 4. EVA BOVÉ
D sénior 1. SILVIA PINSACH
Veteranes 3. EVA GUMÀ
Veteranes B 2. MONICA SAMARANCH
H el·lit 5. FRANCESC FERRER
Veterans 3. JORDI RIURÓ
Veterans B 3. XAVIER TORRAS

Copa Catalana a peu

D10

2. SURRELL FERRER, LAIA (ALIGOTS) 465,38

D12

1. SANZ KOWALSKI, BRUNA (ALIGOTS) 517,43
2. GUMÀ MARTÍNEZ, MARIA (ALIGOTS) 502,65
10. SABRIÀ SIMÓN, BERTA (ALIGOTS) 65,95

D14

4. BONILLA TORRAS, JÚLIA (ALIGOTS) 482,69
6. PADILLA FERNÁNDEZ, MARIONA (ALIGOTS) 355,16

D16

4. CODINA TURON, ANNA (ALIGOTS) 454,97
6. TRÈMOLS AMIEL, SIRA (ALIGOTS) 317,64
12. TRÈMOLS AMIEL, IONA (ALIGOTS) 75,84

D18

1. PADILLA FERNÁNDEZ, PAULA (ALIGOTS) 600
2. SANZ BOADA, EMMA (ALIGOTS) 209,29

D21E

1. BRUNS SANCHEZ, MARTA (ALIGOTS) 595,11
4. BAUS SAMARANCH, LAURA (ALIGOTS) 515,92
16. KHALAJ HEDAYATI, FATEMEH (ALIGOTS) 278,71
17. MARTÍ ROMANÍ, JOANA (ALIGOTS) 244,32

D35

4. KOWALSKI, ROSE (ALIGOTS) 555,28
9. FONT LLADÓ, RAQUEL (ALIGOTS) 299,6

D40

3. VALIENTE ORTEGO, CRISTINA (ALIGOTS) 557,11
11. ROMANÍ CORNET, ANNA MARIA (ALIGOTS) 432,11
19. FINAZZI MARTÍNEZ, CLARA (ALIGOTS) 291,75

D45

11. SAMARANCH GALLART, MÒNICA (ALIGOTS) 250,79
13. GUMÀ MARTÍNEZ, EVA (ALIGOTS) 213,62

D50

4. HEIKOOP, HANNEKE (ALIGOTS) 476,23
5. ROCA SERRAT, MARIA ANGELS (ALIGOTS) 210,37
6. FONT PLANAS, ROSER (ALIGOTS) 209,32
8. BOTERO DUQUE, ÀNGELA (ALIGOTS) 79,69

H10

2. RUFO FRANCH, JOEL (ALIGOTS) 331,54

H12

2. AMAT FONT, CESC (ALIGOTS) 466,75
4. TRÈMOLS AMIEL, JAN (ALIGOTS) 287,46
6. ALIU FONT, MARTÍ (ALIGOTS) 201,39
12. BURGAS GIRONELLA, EUDALD (ALIGOTS) 48,21
13. AGÜERA FIGUERAS, BERNAT (ALIGOTS) 45,49

H14

2. POU BRUNS, MARTÍ (ALIGOTS) 586,87
3. POU BRUNS, ERNEST (ALIGOTS) 544,43
4. AMAT FONT, JAN (ALIGOTS) 483,15
5. CLOTAS BRUGAS, ANDREU (ALIGOTS) 453,72
7. BLANDON ROURA, SAM (ALIGOTS) 67,21

H16

1. MONGAY GARCIA, NIL (ALIGOTS) 547,69
10. MARTÍNEZ TEIXIDOR, EDUARD (ALIGOTS) 15,22

H18

6. ALIU FONT, ANDREU (ALIGOTS) 328,4

H21A

15. GARCIA ALVAREZ, DAVID (ALIGOTS) 67,3

H21E

3. MARTÍ ROMANÍ, ELOI (ALIGOTS) 555,78
12. OLIVERAS FERRER, SERGI (ALIGOTS) 347,23

H35

1. POU MARTÍ, NARCÍS (ALIGOTS) 586,15
15. RABIONET CASADEVALL, MIQUEL (ALIGOTS) 465,07
17. BREVA TEIXIDÓ, AMADEU (ALIGOTS) 387,01
19. RIURÓ PONCE, JORDI (ALIGOTS) 364,84

H40

2. SUNYOL LISON, JORDI (ALIGOTS) 583,12
5. AMAT MUÑOZ, MARC (ALIGOTS) 541,62
11. SURRELL PRATSEVALL, CARLES (ALIGOTS) 413,63
15. SANTIAGO GONZÁLEZ, JOSEP MARIA (ALIGOTS) 387,6
23. PUIG LOBATO, JOSEP MARIA (ALIGOTS) 301,8
31. CODINA HUIX, DAVID (ALIGOTS) 248,68
32. FERNÁNDEZ ÁLVAREZ, MARCOS (ALIGOTS) 236,64
38. PLANELLA ORIOL, DANIEL (ALIGOTS) 202,63

H45

8. PÉREZ VEGARA, IGNASI (ALIGOTS) 450,81
10. VIVES BAGES, ROGER (ALIGOTS) 443,35
13. CLOTAS TORRENT, FRANCESC XAVIER (ALIGOTS) 429,72

H50

4. GARCIA GIL, XEVI (ALIGOTS) 552,21
8. TORRAS BOLDÚ, XAVIER (ALIGOTS) 438,58
17. SÀNCHEZ RAMS, MANEL (ALIGOTS) 319,61
19. FERRER JUANOLA, CARLES (ALIGOTS) 265,69

H60

1. SÁNCHEZ DE LAS HERAS, JOAN (ALIGOTS) 600

*  A la memòria consten tots els corredors infantils i júniors. Dels sèniors es valora la classificació dels corredors que han seguit la lliga amb continuïtat (5 curses a peu, 3 a rogaine i 2 a MTB-O).

 

ALIGOTS

SOTSCAMPIONS DE LA COPA CATALANA D’ORIENTACIÓ 2019

MARTA BRUNS i ELOI MARTÍ

CAMPIONA ABSOLUTA A LA COPA CATALANA 2019 I TERCER ABSOLUT A LA COPA CATALANA 2019

 

ALBERT HERRERO, MARTA PLANAS I RAQUEL FONT 

CAMPIONS ESTATALS DE ROGAINE

Aquest any Catalunya ha competit amb la Selecció Catalana al Mundial de la Molina en el qual hi hem col·laborat Aligots. Albert Herrero és l’actual seleccionador català de rogaine.